W sytuacji napotkania na terenie przeznaczonym na inwestycje budowlane gruntów o niskiej nośności wymagane jest ich profesjonalne wzmocnienie przed przystąpieniem do dalszych robót konstrukcyjnych. W tym momencie z pomocą przychodzą metody stabilizacji gruntu, które zapobiegają osuwaniu się gruntu, a w konsekwencji awariom i katastrofom budowlanym. Oczywiście istnieje wiele metod, tak aby stabilizacja podłoża była skuteczna. My bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu, wykonujemy stabilizacje gruntu mechaniczne oraz spoiwami hydraulicznymi, w tym cementem, żużlem lub spoiwem drogowym. Możliwa jest też stabilizacja gruntów wapnem i innymi sposobami. Dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi i posiadanej technologii wykonywane przez nas prace są wysokiej jakości i nad wyraz precyzyjne. Wykorzystywane przez nas sposoby stabilizacji przyczyniają się do ulepszenia podłoża gruntowego, zarówno jeśli chodzi o podbudowy zasadnicze, jak i podbudowy pomocnicze. Stabilizujemy cementem, wapnem, kruszywami, jak również najnowocześniejszymi spoiwami dostępnymi na rynku. Chętnie dzielimy się naszym doświadczeniem z klientami – pomagając w wyborze odpowiedniej metody stabilizacji i spoiwa.

Kompleksowa stabilizacja gruntu w Lublinie lub w okolicach tylko w firmie Patyra! Realizujemy prace całościowo, od badań geotechnicznych gruntu i zaprojektowania receptury mieszanki niezbędnej do stabilizacji konkretnego podłoża, przez transport surowców, po wbudowaniu mieszkanki w grunt i jego zagęszczenie. Całość usługi jest na każdym etapie nadzorowana pod kątem technicznym. Jeśli zatem szukają Państwo rzetelnego wykonawcy stabilizacji gruntu i podbudowy – zapraszamy do naszej firmy. Efekt, który gwarantujemy to doprowadzenie podłoża do stanu, w którym jego parametry techniczne związane przede wszystkim z wytrzymałością oraz nośnością spełnią wszelkie niezbędne wymagania projektowe. Korzystając z takiego rozwiązania jak stabilizacja podłoża można znacznie ograniczyć koszty, które trzeba byłoby ponieść z powodu wymiany gruntu lub z tytułu wykorzystania dodatkowych warstw z kruszywa.

Realizowana przez nas stabilizacja gruntu w Lublinie i okolicach to duża wydajność prac przy zachowaniu krótkiego czasu realizacji, wysoka jakość i wieloletnie trwałość. Jednocześnie jest to propozycja korzysta finansowo, a do tego mająca znaczne walory ekologiczne. Na żadnym etapie realizacji usługi nie powstają zanieczyszczenia środowiska i materiały odpadowe, z kolei stabilizowany grunt nie jest wywożony co ogranicza emisję spalin i nie generuje powstawania zbędnych składowisk. Dlatego też stabilizacja gruntów to doskonałe rozwiązanie w przypadku wzmacniania podłoża pod drogi, w tym drogi leśne, dojazdowe i ścieżki rowerowe, jako sposób na umacnianie podtorzy kolejowych, wałów powodziowych lub nasypów. Polecamy też usługi w zakresie stabilizacji podłoża pod płyty lotniska, parkingi, place manewrowe, wysypiska, składowiska czy posadzki hal. To też odpowiedni wybór do wykonania podbudowy pomocniczej lub zasadniczej o mniejszej lub większej nośności w zależności od potrzeb. Stabilizację gruntu możemy wykonać w różnych miejscach, również w miejscach trudnodostępnych dla ciężkiego sprzętu.

Gwarantujemy wysoką jakość wykonywanych prac przy zachowaniu okazyjnych cen! Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub osobistego odwiedzenia naszej firmy, a wtedy udzielimy bardziej szczegółowych informacji w zakresie sposobu realizacji podbudowy, jak również terminów, którymi dysponujemy.